25 maja odbyła się loteria draftu przed piątym już sezonem BIG3

BIG3
Fot. BIG3

Z pierwszym numerem został wybrany Glen Rice Jr. syn byłej gwiazdy NBA. Łącznie w loterii BIG3 wybranych zostało 22 zawodników.

Najbardziej interesował nas wybór drużyny Aliens, której trzon zbudowany jest z wielkich gwiazd FIBA3x3. Dušan Bulut i Karlis Lasmanis oprócz Tomislava Ivosewa parkiet będą dzielić z DeShawnem Stephensem, który został wybrany z drugim numerem draftu. Mimo niewątpliwych atutów europejskich gwiazd 3×3 może być to za mało w starciu z dużo bardziej atletycznymi zawodnikami rodem z NBA. Wybór DeShawna Stephensa pomoże załatać braki w atletyzmie i centymetrach w trudnej dla wolnych i ociężałych zawodników lidze. Przy inteligencji Buluta i Lasmanisa wszechstronność i fizyczność Stephensa może okazać się idealnym uzupełnieniem. – Pierwszą rzeczą, którą chcieliśmy uzyskać był “rozmiar” ponieważ ta liga jest niesamowicie atletyczna. Potrzebowaliśmy kogoś kto będzie bronił, ale i w ataku będzie zagrożeniem.” – powiedział kapitan Aliens Dušan Bulut.

DeShawn Stephens to zawodnik o imponującym atletyzmie. Przy 203 cm wzrostu może pochwalić się rozpiętością ramion rzędu 221 cm! Jest zawodnikiem, który raczej nie zapuszcza się poza obwód, a jego walka o punkty przypomina bardziej grę rasowego centra. Wydaje się, że Stephens może idealnie uzupełniać potencjał drużyny skupiony wokół trzech wysoko wykwalifikowanych europejskich zawodnikach.

Dušan baronem BIG3?

Bardzo ciekawy jest coraz większy wpływ kapitana Aliens na wybory personalne drużyny. Nie jest tajemnicą, że decyzja o zaangażowaniu Karlisa Lasmanisa była konsultowana z Dušanem Bulutem. Okazje się także, że Deshawn Stephens ostatnie dwa sezony spędził w … Serbii gdzie kapitan Aliens miał okazję go obserwować z bliska. Bulut wspomniał również, że takie wybory personalne mają wnieść trochę europejskiego stylu do amerykańskiej ligi BIG3.

Drugim zawodnikiem zaangażowanym przez Aliens jest syn kolejnej legendy NBA Adam Drexler. Clyde „the Glide” Drexler jest także personą w lidze BIG3, w której pełni rolę komisarza ligi.

Zbliżający się sezon BIG3 zapowiada się niezwykle ciekawie. Nowy układ sił i kolejna wielka gwiazda FIBA 3×3 na amerykańskiej ziemi zwiększy zainteresowanie europejskiej widowni ligą BIG3. Wiele osób z chęcią obejrzy rywalizację pomiędzy “world tourową” drużyną, a niezwykle atletycznymi zawodnikami aspirującymi do gry w najlepszej lidze świata. Jak wypadną gwiazdy FIBA 3×3 na przeciwko byłych gwiazd NBA? Odpowiedź już niebawem.

BIG3
Fot. BIG3
Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress