Bukareszt w dniach 17-19 września będzie stolicą 3×3

Od 17 do 19 września rumuński Bukareszt zamieni się w światową stolicę 3×3. To tutaj odbędą się finały Ligi Narodów U23 mężczyzn oraz kobiet, a także Wielki Finał cyklu FIBA 3×3 Women’s Series. We wszystkich turniejach będziemy mieli możliwość podziwiać polskie reprezentacje!

Fot. FIBA3x3

Finał FIBA 3×3 U23 Nations League

Liga Narodów to turniej, który jest rozgrywany od 2017 roku. Jest to niejako przedsionek, który daje możliwość zdobycia doświadczenia młodym talentom jeszcze przed wejściem do kategorii OPEN. W tegorocznej edycji brało udział 28 drużyn w pięciu różnych konferencjach. W finale w Bukareszcie wezmą udział zwycięzcy każdej konferencji, dwie najlepsze drużyny w rankingach oraz gospodarze z Rumunii.

Tak w przypadku kobiet jak i mężczyzn polskie ekipy są w ścisłej czołówce i moją realną szansę powalczyć o najwyższe laury. Reprezentacja Kobiet w składzie Marta Marcinkowska, Weronika Papiernik, Karolina Stefańczyk i Aleksandra Zięmborska będą rywalizowały w grupie B z Holandią, Rumunią i Litwą, natomiast mężczyźni w składzie Michał Samsonowicz, Adrian Boguckim Daniel Gołębiowski i Michał Sitnik zmierzą się w grupie B z Litwą, Francją i Izraelem.

Transmisja na żywo na kanale FIBA3x3 YouTube.

Women’s Series

Seniorska Reprezentacja 3×3 Kobiet także dziś ma swoje święto. Polki powalczą o zwycięstwo w najważniejszym kobiecym cyklu FIBA 3×3 Women’s Series, który kończy rywalizację kobiet w sezonie 2021. Polska Reprezentacja w klasyfikacji generalnej cyklu zajęła 2. miejsce za Hiszpanią, która ostatecznie zrezygnowała z gry w Finale. W składzie Polek nastąpiła minimalna zmiana w stosunku do ostatniego turnieju w Montrealu. Miejsce Marzeny Marciniak, którą zatrzymały w kraju zobowiązania klubowe, zajmuje Magda Parysek-Bochniak, skład uzupełniają Aldona Morawiec, Klaudia Sosnowska oraz Anna Pawłowska, trenerem reprezentacji jest Karolina Szlachta.

Montreal nie będzie miłym wspomnieniem Reprezentacji Polski 3×3 Kobiet

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Awans do fazy półfinałowej uzyskają po dwie pierwsze ekipy.

Polki w pierwszym meczu grupowym o 18:45 zmierzą się z Mongolią, którą w poprzednim turnieju w Kanadzie rozgromiły 21-9, natomiast w drugim zmierzą się o godz. 19:45 z Austrią, która z kolei pokonała Polki w ćwierćfinale 8-10.

Transmisja na żywo na kanale FIBA3x3 YouTube.

Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress