Dušan Bulut tworzy super team FIBA 3×3 w BIG3!

3x3
Fot. BIG3

Do niekwestionowanej gwiazdy i ikony FIBA 3×3 dołącza kolejny tuz światowego 3×3 Karlis Lasmanis.

W kolejnym sezonie BIG3 pod skrzydła Dušana Buluta, grającego w drużynie Aliens, której nazwa dziwnie nawiązuje do przybyszów z dalekiej … Europy, dołącza kolejna wielka gwiazda FIBA 3×3 Karlis Lasmanis. Oprócz niego europejski trzon tworzyć będzie także reprezentant Węgier 3×3 Tomislav Ivosew, który ostatnie turnieje FIBA 3×3 rozgrywał w jednej drużynie z Bulutem właśnie pod banderą Novi Sad.

Skład Aliens zaczyna wyglądać imponująco. Dušan Bulut jest powszechnie uważany za najlepszego gracza w historii 3×3. 4-krotnie sięgał po tytuł FIBA3x3 World Tour i 2-krotnie był MVP sezonu. Znakomicie dowodził także reprezentacją Serbii, z którą zdobył 4 tytuły Mistrza Świata. Od kilku już lat zaczyna być częściej kojarzony ze stworzoną przez rapera Ice Cube’a profesjonalną ligą BIG3. W poprzednim roku wskoczył już w buty gwiazdy ligi zdobywając 19.2 punktu na mecz przy skuteczności 46.2% zza łuku stając się liderem drużyny Power.

Karlis Lasmanis to złoty medalista olimpijski z Tokio, podczas którego był najlepszym strzelcem. Jest także Wicemistrzem Świata, złotym medalistą Mistrzostw Europy i zwycięzcą wielkiego finału FIBA 3×3 World Tour w 2020. Karlis Lasmanis jest także jednym z najefektowniej grających zawodników FIBA 3×3.

FIBA 3×3 czy BIG3?

Tak jak NBA podobnie BIG3 zalewa powoli fala znakomitych graczy z Europy, którzy zaczynają zaznaczać swoją obecność za oceanem. Niesamowicie ekscytująco zapowiada kolejny sezon, a nieoficjalna rywalizacja pomiędzy FIBA 3×3 oraz BIG3 doda niewątpliwie smaczku tym wydarzeniom. Kto z nich wyjdzie zwycięsko? Jak “fibowscy” gracze będą wyglądali w starciu z byłymi zawodnikami NBA? Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Łotwa bez Karlisa Lasmanisa będzie o wiele bardziej przystępna Reprezentacji Polski podczas zbliżających się Mistrzostw Świata 3×3 w Antwepii!

Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress