Emocjonujący pierwszy dzień zmagań podczas finału FIBA3x3 World Tour 2021 w Jeddah.

Mimo drobnych niespodzianek faworyci nie zawiedli. Pierwsze miejsca w grupach zajęły odpowiednio Ryga, Ub, Liman i Amsterdam czyli cztery z pięciu najwyżej rozstawionych drużyn Wielkiego Finału.

© FIBA3x3

Jednak o wiele ciekawiej sytuacja wyglądała w walce o drugie, premiowane awansem miejsca. Największymi wygranymi zostały: nabite niczym Warszawski Koks rosyjskie Gagarin, które w bezpośrednim pojedynku odesłało do domu litewskie Šakiai, a także portorykańskie San Juan, które w ostatnim meczu pokonało gospodarzy turnieju ekipę Jeddah. Z rywalizacji odpadły także austriackie Graz i amerykańskie Princeton.

W Arabii Saudyjskiej ruszył Wielki Finał FIBA3x3 World Tour.

Liderem w klasyfikacji strzelców jest póki co Dimeo van der Horst ze średnią 10,5 pkt na mecz. Co ciekawe serbska drużyna Ub w fazie grupowej notowała 43% skuteczność w rzutach za 2.

© FIBA3x3

Kolejny dzień to walka o śmierć i życie, którą rozpoczynamy “hitem kolejki” pomiędzy faworytami turnieju z Łotwy, a czarnym koniem z Rosji. Kolejne pary to Amsterdam – San Juan, Ub – Antwerp i Liman – Lausanne. Zapraszamy do transmisji na kanale YouTube FIBA3x3

Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress