Kadra Polski 3×3 bez Przemka Zamojskiego jedzie na sprawdzian do Niemiec!

Fot. Jacek Prondzynski / 400mm.pl

W związku z problemami kadrowymi trener Piotr Renkiel powołał nowych zawodników na turniej 3×3 w niemieckim Düsseldorfie.

Skład odmieniony choć twarze dobrze znane. Do drużyny narodowej na turniej w Niemczech Piotr Renkiel powołał Filipa Puta zawodnika GTK Gliwice, a także Mateusza Szlachetkę z Trefla Sopot. Zastąpili oni Łukasza Diduszkę, który w barwach GKS Tychy walczył o awans do Energa Basket Ligi, a także Przemysława Zamojskiego, który nabawił się kontuzji łydki. Skład uzupełnią Szymon Rduch i Paweł Pawłowski.

O ile brak Łukasza Diduszki był brany pod uwagę o tyle kontuzja Przemka Zamojskiego, mimo tego, że wydaje się niegroźna, a lider naszej kadry zapewnia już o zdrowiu, to sytuacja wymusza przezorność i zmienia plany przygotowań do najważniejszej imprezy tego sezonu czyli Mistrzostw Świata 3×3 w Antwerpii 21-26 czerwca.

Do Mistrzostw zostały niespełna dwa miesiące, a turniejów na których można sprawdzić efekty przygotowań jak na lekarstwo. Przed nami pozostał wyjazd do Niemiec, a także Lite Quest w Gdyni 21-22 maja. Oprócz Filipa Puta i Mateusza Szlechetki trener Piotr Renkiel na turnieju w Gdyni sprawdzi też Michała Samsonowicza, Daniela Gołębiowskiego, a także Adriana Boguckiego. Podczas gdyńskiego wydarzenia wystąpią również m.in. zawodnicy Legia LOTTO 3×3, więc jest całkiem spora liczba zawodników w obwodzie, którzy w razie konieczności mogą być gotowi do założenia butów i walki o najwyższe cele podczas Mistrzostw Świata w Belgii.

Przed nami jednak wyjazd do Düsseldorfu gdzie oprócz Polaków będziemy mogli obserwować Antwerpię z Vervoortem na czele, Amsterdam, który poprowadzi van der Horst, a także zawsze bardzo dobrych Litwinów. Mimo, że do ugrania w tym turnieju nie ma za wiele poza punktami rankingowymi, to jednak w obecnej sytuacji test z nowymi zawodnikami jest na wagę złota.

Polacy 30 kwietnia zmierzą się w grupie z drużynami z Amsterdamu i Badalony. Do ćwierćfinałów awansują po dwie ekipy z każdej grupy. W przypadku awansu Reprezentacja Polski 3×3 trafia na drużyny z grupy D gdzie najgroźniejszym rywalem wydaje się zespół z Litwy.

Terminarz gier Polaków wygląda następująco:

13:00 vs Badalona ESP
14:20 vs Amsterdam NED

16:10 lub 16:30 Ćwierćfinał
17:30 lub 17:50 Półfinał
18:40 Finał

Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress