Kadra Polski 3×3 kończy międzynarodowy turniej we Francji

Fot. Jacek Prondzynski / 400mm.pl

Obie drużyny Reprezentacji Polski 3×3 zakończyły już swój udział w międzynarodowym turnieju Tournoi International 3×3 w Bordeaux.

Na turniej do Francji trener Piotr Renkiel zabrał 7 zawodników co sprawiło, że jeden z reprezentantów musiał być cały czas “dochodzący”. W składzie A zagrali: Daniel Gołębiowski, Michał Samsonowicz, Michał Sitnik i Krzysztof Sulima natomiast w B: Mateusz Bierwagen, Bartosz Jankowski i Filip Put. Polacy rozegrali bardzo dużą liczbę spotkań w ciągu dwóch dni na bardzo wysokim poziomie. W drużynach rywalizujących z naszą Kadrą byli m.in. zawodnicy, którzy grali na Igrzyskach Olimpijskich. – Przeciwnicy byli ograni w 3×3 i bardzo dobrze wiedzieli jak powinni grać, stąd każdy mecz wydawał się zacięty. – potwierdził reprezentant Polski Michał Sitnik.  Była to niewątpliwie wielka dawka doświadczenia, możliwość sprawdzenia zawodników EBL na poziomie turniejowym, a także ocena czy kadrowicze U23 mogą tu i teraz stanowić o sile kadry seniorów.

Ostatecznie Reprezentacja Polski B zajęła ostatnie 10. miejsce, natomiast Reprezentacja Polski A przegrała przed czasem z Francją SUD 17-22 w meczu o 3. miejsce więc do udanych tego turnieju zaliczyć nie można, ale chyba też nie to było celem. Trener Renkiel z podopiecznymi nie jechał do Bordeaux po zwycięstwo, tylko zgranie i naukę. – Pojechaliśmy w dwóch ekipach i głównym zamysłem było zebranie doświadczenia i ogranie się. Oczywiście z tyłu głowy była myśl, że fajnie byłoby wygrać turniej. Na pewno stać nas było na zajęcie miejsca na podium, jednak turniej potoczył się inaczej. – podsumował Michał Sitnik.

Niewątpliwą trudnością i bardzo cenną lekcją podczas tego typu zawodów może być nie zawsze obiektywna ocena sędziowska. Szczególnie w sytuacji kiedy gospodarze wystawiają aż cztery miejscowe drużyny. Zachowanie zimnej krwi w tego typu sytuacjach będzie procentowało w turniejach o randze mistrzowskiej o czym bardzo dobrze wiedzą nasi reprezentanci: – Na pewno granie w takich warunkach sprawi, że lepiej wypadniemy na kolejnych turniejach.

Więcej gorących tematów:

LOTTO 3×3 Team nie poleci na turniej do Rosji
Reprezentacja Polski 3×3 wylatuje na turniej do Francji!
Sprawdź kalendarz najważniejszych turniejów 3×3 w 2022 roku!


Jeżeli uważasz, że masz dobre „pióro”, pomysł, chęć i pasję, jeżeli masz coś do powiedzenia i chciałbyś to „przelać na papier” to czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami. Nie jest potrzebne żadne doświadczenie dziennikarskie. Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: doliwa@gmail.com

Kamil Doliwa

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress