Kosz Kadra 3×3: Ostateczne starcie.

Po bardzo intensywnym przygotowaniu w Mrągowie Kadra Polski 3×3 prawdopodobnie po raz ostatni przetestuje nowe ustawienie w ramach przygotowań do kwalifikacji olimpijskich do IO w Tokio.

Przed czwartym turniejem z cyklu United League Europe 3×3 w Petersburgu Kosz Kadra 3×3 ciężko pracowała w ośrodku CF Mrągowo. Na zgrupowaniu stawili się Michael Hicks, Przemysław Zamojski, Szymon Rduch, Piotr Niedźwiedzki, Marcin Zarzeczny, Paweł Pawłowski, Maciej Adamkiewicz, a szeregi kadry uzupełnił, po raz pierwszy od historycznego brązowego medalu Mistrzostw Świata, Marcin Sroka, który wydawałoby się był już poza kadrą, jednak jak wyjaśnił nam Trener Piotr Renkiel wynikało to po prostu z napiętego kalendarza 5×5.

Na turniej do Petersburga trener zabiera ze sobą Michaela Hicksa, Przemysława Zamojskiego, Szymona Rducha oraz Pawła Pawłowskiego.

W takim ustawieniu jeszcze nie graliśmy i powiem Wam szczerze, wg mnie jest to skład, który będzie mierzył się w walce o Igrzyska Olimpijskie. Byłoby nierozsądnym zmarnować okazję na test i możliwość zgrania tych, którzy ostatecznie pojadą na kwalifikacje, a więcej sposobności prawdopodobnie już nie będzie. Oczywiście możliwości na zmianę składu jeszcze są, póki nie zostanie ogłoszona data kwalifikacji, jednak takie ustawienie daje nam największe doświadczenie, a na turniejach mistrzowskich jest to atrybut na wagę złota.

Mecze w Rosji rozpoczynamy w środę, a harmonogram gier przedstawia się następująco:

Szczegóły dotyczące całego turnieju, składy, grupy, drabinka fazy pucharowej i co najważniejsze wyniki będą dostępne na stronie FIBA3x3.

Kamil Doliwa

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress