Mistrzostwa Świata 3×3. Analiza przeciwnika: Mongolia

Fot. FIBA 3×3

Przed Polakami faza pucharowa Mistrzostw Świata 3×3, w której każde potknięcie oznacza koniec turnieju. O awans do ćwierćfinału polscy zawodnicy powalczą z Mongolią.

W grupie reprezentacja Polski odnosiła zwycięstwa tylko z azjatyckimi drużynami. W fazie play-in po raz kolejny rywalem Polski będzie zespół z Azji, który zdecydowanie prezentuje się lepiej od Chin i Japonii.

W dotychczasowych spotkaniach Mongolia może poszczycić się bilansem 3-1. W meczach na szczycie ulegli rewelacyjnej Litwie 15-21 oraz wygrali z Niemcami 19-16. Najlepszym zawodnikiem Mongołów jest Anand Ariunbold, który oddaje mnóstwo rzutów z dystansu, póki co z mizerną skutecznością, jednak za 1 punkt sprawa wygląda już inaczej. Zatrzymanie go może mieć kluczowe znaczenie dla losów tego spotkania. Zawodnicy Mongolii są silni i lubią penetrować pod kosz. Doświadczenie na najwyższym poziomie zdobywali głównie na poziomie Challenger i World Tour w drużynach Sansar i Ulaanbaatar, a dodatkową wiedzę przekazuje im kanadyjska legenda 3×3 Steve Sir, który jest jednym z najlepszych strzelców w historii FIBA 3×3.

W przeciwieństwie do Japończyków i Chińczyków Mongołowie nie są tak mobilni i dynamiczni. Polacy mogą mieć czas na ustawianie akcji i bez presji znanej choćby z meczu z Łotwą realizować swoje zadania. Problemy zdrowotne w postaci skręconej kostki Enkhbaatara Onolbaatara mogą odbić się na kondycji przeciwników biało-czerwonych, a dynamika i ruchliwość Polaków miejmy nadzieję zabierze tlen Mongołom w decydujących minutach rywalizacji.

Mongolia to drużyna nieobliczalna, jednak jeżeli Polacy zagrają na swoim dobrym poziomie awansują do ćwierćfinału.

25 czerwca 12:30 Polska vs Mongolia – LINK

3x3

Analizę Chin pomógł wykonać Kuba Orłowski – Specjalista i komentator 3×3. Jeden z czołowych zawodników 3×3 w kraju. Brązowy medalista Mistrzostw Polski 3×3.

Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress