Polskie drużyny 3×3 triumfują podczas drugiego przystanku Chance 3×3 Tour!

Fot. Paweł Pawłowski/PZKosz

Polskie drużyny 3×3 zdominowały drugi przystanek Chance 3×3 Tour w Czechach. Wszystkie trzy ekipy tak u mężczyzn jak i u kobiet uplasowały się w pierwszej czwórce turnieju.

“Komplet punktów” i pierwsze miejsce premiowane awansem do finału w Litomyślu zapewniła sobie ekipa LOTTO 3×3 Team. Uszczuplona o swojego lidera Przemka Zamojskiego drużyna bez większych problemów pokonała wszystkich rywali. Paweł Pawłowski znakomicie wszedł w buty lidera drużyny, którego pierwszorzędnie wspierali Szymon Rduch i Łukasz Diduszko. Co ciekawe rolę czwartego zawodnika uzupełnił … Piotr Renkiel, który nie ukrywał sentymentu do czeskiej Pragi – Fajne jest uczucie wrócić i pomóc drużynie, gdy jest taka konieczność. Mój pierwszy turniej FIBA 3×3 World Tour Masters rozegrałem w drużynie z Szymonem Rduchem właśnie w Pradze gdzie awansowaliśmy do wielkiego finału w Abu Dhabi. Tutaj została wykonana słynna fotka “from the streets to the olympics”. Także mam bardzo miłe wspomnienia ze stolicy Czech. Na moje szczęście zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani fizycznie i dawałem im bardziej złapać oddech. Cieszę się, że jestem jeszcze w stanie zdobyć punkty na turnieju rangi Mistrzostw Czech. Mam nadzieję, że w tym sezonie sytuacja z grą dla LOTTO 3×3 Team już się nie powtórzy i będziemy w pełnym składzie zawodniczym wygrywać kolejne turnieje w Polsce i na świecie.

Przygotowanie fizyczne LOTTO 3×3 Team wygląda imponująco, co podkreśla Łukasz Diduszko. – Graliśmy razem jako zespół przez cały czas w takim rosterze jak przyjechaliśmy czyli z Piotrem (Renkielem przyp. red.). Fakt, że my we trójkę graliśmy więcej. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani fizycznie, a to zasługa naszego coaching stuffu.

Polskie drużyny w kategorii ELITE rywalizowały bezpośrednio ze sobą tylko dwukrotnie. W meczu półfinałowym LOTTO 3×3 Team zdecydowanie pokonał Legię LOTTO 3×3 22:9. W spotkaniu o trzecie miejsce mimo zaciętego pojedynku Legia LOTTO 3×3 musiała po raz kolejny uznać wyższość rywala, tym razem 20:21, którym była Reprezentacja Polski 3×3.

W przypadku kobiet sytuacja była analogiczna. Polskie drużyny zdominowały turniej zajmując trzy miejsca w pierwszej czwórce turnieju!

3×3 Chance Tour 2022 to cykl 6 turniejów zakończonych finałem w Litomyślu. Zwycięzca cyklu zdobywa 40.000 czeskich koron – około 7.500 zł – a także bilet na World Tour w Pradze. Jak do tej pory podczas czeskiego turnieju zwyciężały tylko polskie drużyny. W Louny bilet na finał zdobyli wicemistrzowie Polski 3×3 Planet Cash Team, natomiast w Pradze LOTTO 3×3 Team.

Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress