Rzutem na taśmę Reprezentacja Polski 3×3 melduje się w ćwierćfinale!

3x3
Fot. FIBA3x3

Mało brakowało. W ostatnich minutach meczu z Macedonią Reprezentacja Polski 3×3 uratowała swoją obecność w kwalifikacjach o czempionat Starego Kontynentu.

Na turniej do Rumunii polska drużyna przyjeżdżała jako pewniak. Od ekipy rozstawionej z numerem 1 wszyscy oczekują sukcesów, jednak przewrotność tej konkurencji jest już powszechnie znana. Póki co Polakom idzie jak po grudzie. W pierwszym meczu grupowym biało-czerwoni w składzie Adrian BoguckiDaniel GołębiowskiMichał Samsonowicz i Mateusz Szlachetka ulegli drużynie z Czarnogóry 14-16. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych ciężko usprawiedliwić brak skuteczności Polaków, bo wiało każdemu tak samo. A kluczowa okazała się właśnie skuteczność, tylko, że … z rzutów osobistych.

Niestety kolejny mecz również nie wniósł świeżego oddechu w poczynania Polaków, a wynik 15-18 na 2 minuty przed końcem spotkania uświadomił, że właśnie ważą się losy obrony brązowego medalu Mistrzostw Europy! Od tego jednak momentu punkty zdobywali tylko Polacy, kończąc przed czasem ten bardzo trudny mecz.

Reprezentacja Polski awansuje z drugiego miejsca w grupie i jutro w meczu ćwierćfinałowym zmierzy się z ekipą Estonii. Awans do Mistrzostw Europy 3×3 uzyskają zwycięzcy meczów półfinałowych, więc przynajmniej w teorii sukces coraz bliżej.

16:55 Polska vs Estonia – LINK
18:55 ew. półfinał – LINK

Kamil Doliwa

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress