Trzy drużyny 3×3 z Polski zmierzą się w walce o bilet na World Tour w Pradze.

3x3
Fot. Totalizator Sportowy

Rywalizacja w czeskiej Pradze podczas Chance 3×3 Tour zaczyna nabierać rumieńców. Podczas drugiego przystanku będziemy mogli obserwować zmagania aż trzech polskich drużyn.

Po udanym występie wicemistrzów Polski Planet Cash Team podczas pierwszego przystanku czeskiego turnieju apetyty pozostałych polskich ekip zostały rozbudzone. Na drugi turniej cyklu wybrały się tym razem aż trzy polskie ekipy: LOTTO 3×3 Team, Reprezentacja Polski 3×3 oraz Legia LOTTO 3×3. Każda z drużyn ma swoje plany na ten turniej, jednak cel główny to awans do finału i wywalczenie biletu na World Tour w Pradze!

Trener Piotr Renkiel zabrał do stolicy Czech 7 zawodników. Nie ma wśród nich kontuzjowanego Przemka Zamojskiego, którego nieobecność wymusza testowanie i przygotowywanie kolejnych zawodników gotowych dołączyć do Reprezentacji Polski na najważniejsze turnieje tego sezonu. Oprócz brązowych medalistów Mistrzostw Europy 2021 zobaczymy także Filipa Puta, Michała Samsonowicza, Mariusza Konopatzkiego oraz Filipa Matczaka, dla którego będzie to pierwszy sprawdzian w Kadrze 3×3 na arenie międzynarodowej.

O ile LOTTO 3×3 Team i Reprezentacja Polski 3×3 są zaprawione w zagranicznych wyjazdach to dla Legii LOTTO 3×3 Warszawa będzie to debiut na arenie międzynarodowej. Nowo powstała drużyna ze stolicy pojechała do Czech w składzie: Maciej Adamkiewicz, Marcin Zarzeczny, Konrad Dawdo i Daniel Dawdo. Wszystkie polskie ekipy trafiły do oddzielnych grup więc na bratobójcze pojedynki trzeba będzie poczekać do fazy pucharowej.

W praskim turnieju oprócz mężczyzn wystąpią również trzy żeńskie drużyny z naszego kraju. Karolina Szlachta przygotowuje w Czechach Reprezentację Polski Kobiet 3×3 do Mistrzostw Świata 3×3 oraz turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy 3×3.

Terminarz gier mężczyzn wygląda następująco:

LOTTO 3×3 Team
10:40 vs Prazacka
12:00 vs Vysyp si písek

Legia LOTTO 3×3
10:20 vs CZU
11:40 vs CZ U22
12:20 vs NMNM Dolphins

Reprezentacja Polski 3×3
10:20 vs Dopijem a jdem
11:40 vs Grit & Grind

Transmisja live z turnieju można oglądać TUTAJ

Kamil Doliwa

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress