Zamojski wraca do Kadry. Trzeci test Reprezentacji Polski 3×3 przed turniejem w Indiach

Przed nami kolejny przystanek na drodze do Igrzysk Olimpijskich. Po raz trzeci Piotr Renkiel przetestuje ustawienie naszej kadry podczas turnieju w Rosji.

Od 17-20 lutego Kadra Polski 3×3 przebywa na konsultacjach szkoleniowych w Gdańsku. Na treningu stawiła się krajowa czołówka zawodników 3×3:

Po zakończeniu konsultacji 21.02.2020 r. nasi zawodnicy wybiorą się na trzeci turniej z cyklu United League Europe 3×3 do Petersburga. Odmieniony skład daje nadzieje na lepszy wynik oraz możliwość przetestowania nowych ustawień z długo wyczekiwanym Przemkiem Zamojskim w składzie.

Na turniej zgłoszeni zostali:

Na trzeci turniej w Rosji pojawia się Przemysław Zamojski. To jego pierwszy turniej, niektórych już trzeci. Za każdym razem gramy w innym zestawieniu. Zawsze jedziemy po zwycięstwo, jednak każdy jest na innym etapie przygotowań. Naszym celem numer jeden jest turniej w Indiach.

Piotr Renkiel, trener Reprezentacji Polski 3×3

Mamy zatem możliwość obejrzeć realne ustawienie, które może pojawić się na turnieju kwalifikacyjnym w indyjskim Bengaluru (18-22.03) bowiem mimo zgłoszonego już składu do 10 marca można jeszcze dokonywać zmian.

Oczekiwania na pewno są już dużo większe. W pierwszym turnieju Polacy osiągnęli ćwierćfinał (3 mecze), w drugim po dobrej postawie minimalnie, ale jednak nie wyszli z grupy (2 mecze). Wydaje się, że teraz powinno być znacznie lepiej, oczywiście wszystko zależy od dyspozycji zawodników, zgrania Przemka z kolegami oraz poziomu przeciwników. Wszystkiego dowiemy się w sobotę 22 lutego. Harmonogram gier Polaków wygląda następująco:

Oczywiście Polacy nie jadą do Rosji po nagrody, jednak im wyższe miejsce tym potencjalnie więcej spotkań. Takie ogranie na miesiąc przed turniejem kwalifikacyjnym może być na wagę złota.

Szczegóły dotyczące całego turnieju, składy, grupy, drabinka fazy pucharowej i co najważniejsze wyniki będą dostępne na stronie FIBA3x3.

Kamil Doliwa

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress