Brakujący element Mistrzów Olimpijskich 3×3 zrobił różnicę

3x3

W pierwszym turnieju po powrocie z ligi BIG3 Kārlis Lasmanis poprowadził Team Riga do pierwszego w tym sezonie triumfu w cyklu FIBA 3×3 World Tour!

Po odejściu Lasmanisa do BIG3 FIBA3x3 straciła jedną ze swoich wielkich gwiazd, a drużyna Rygi żądło, które utrzymywało Łotyszy na szczycie i budziło postrach. O tym jak ważnym elementem drużyny był Karlis Lasmanis dowiedzieliśmy się podczas minionego turnieju World Tour, który odbył się w Montrealu.

Do tej pory Team Riga w żadnym challengerze nie stanął na najwyższym stopniu podium, a w rozegranych dwóch turniejach World Tour zajął 5 i 7 miejsce, co oczywiście nie jest złym wynikiem, lecz nie do tego nas przyzwyczaili mistrzowie olimpijscy.

Jak za dotknięciem zaczarowanej różdżki zespół z Łotwy odmienił swoje oblicze podczas turnieju w Kanadzie. W cuglach wygrał spotkania grupowe m.in. ogrywając z łatwością LOTTO 3×3 Team Lublin 21-15, a także Omaha 21-14. W drodze po 1. miejsce pokonali Princeton 21-18, Vienna 21-14 i Šakiai 19-17. Drużyna, która do tej pory zajmowała podobne miejsce jak LOTTO 3×3 Team w drodze do wielkiego finału w Abu Dhabi z miejsca zapewniła sobie w nim udział.

W Monteralu po raz pierwszy Łotysze grali w identycznym zestawieniu jak podczas Igrzysk Olimpijskich. Pokazali jak są piekielnie mocni co w obliczu zbliżających się Mistrzostw Europy stawia ich w gronie faworytów do złotego medalu. Warto pamiętać, że w grupie C w Graz Łotysze będą rywalizować z Czarnogórą i … Polską.