Czy LOTTO 3×3 Team otworzy worek z punktami w drodze do bezpośredniej kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu?

3x3
Fot. FIBA 3×3

Polska zawodowa drużyna rozpoczyna w Arabii Saudyjskiej rywalizację o bilety na ostatni World Tour 3×3 w sezonie.

Dziś jest dzień, który klamrą może zamknąć sezon LOTTO 3×3 Team. Sezon, który również zaczął się od bajecznego Super Questa w Dubaju, podczas którego pokonali m.in. UB i Rygę. Dziś w równie egzotycznych okolicznościach rywalizować będą z nie mniej utytułowanymi przeciwnikami po bilety na ostatni World Tour, który odbędzie się w Hong Kongu.

Polscy zawodnicy w składzie Przemek Zamojski, Szymon Rduch, Mateusz Bierwagen i Łukasz Diduszko podejmą w grupie rozstawioną z numerem 1. Rygę, oraz Manilę (9). Polacy mimo wymagającego przeciwnika nie są skazani na porażkę. Kilka tygodni temu zawodnicy LOTTO 3×3 Team mierzyli się z Łotyszami podczas koreańskiego challengera gdzie nieznacznie przegrali po dogrywce. Z kolei potyczka z Manilą musi być wygrana, by myśleć o awansie.

W przypadku awansu LOTTO 3×3 Team zmierzą się z wygranymi z grupy C, w której powalczą Vienna, Paris i Dammam.

O bilety w Arabii Saudyjskiej walczyć będą oprócz wspomnianych Łotyszy drużyny Antwerp, Vienna, Ulaanbaatar, Jeddah czy choćby NY Harlem więc szanse są mocno okrojone. Warto jednak rywalizować, bo punkty podczas turnieju finałowego World Tour będą niezwykle wartościowe i mogą w znacznym stopniu zadecydować o awansie Polski na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Od 1 listopada 2022 do końca października 2023 roku punkty rankingowe 25 najlepszych zawodników w kraju określą czy Polska zakwalifikuje się bezpośrednio na Igrzyska, dlatego walka o każdy World Tour i ostatecznie finał w Abu Dhabi ma tak wielkie znaczenie.

Terminarz gier Polaków:

🕐 15:50 Lotto 3×3 Team vs Manila
🕐 17:55 Lotto 3×3 Team vs Riga

Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress