Liman po raz pierwszy w historii zwycięzcą Finału FIBA3x3 WT 2021!

O ile pierwszy dzień finału FIBA3x3 WT był dość przewidywalny o tyle faza pucharowa przyniosła nam wiele emocji i niespodzianek.

© FIBA3x3

Już pierwsze spotkanie rundy ćwierćfinałowej było “jaskółką” zwiastującą emocjonujący dzień. Mimo, że Gagarin to licząca się na świecie ekipa 3×3, to jednak odprawienie z kwitkiem Mistrzów Olimpijskich i zwycięzców dwóch ostatnich Mastersów z Rygi budzi duży szacunek. Kolejnym z niespodziewanych, odmeldowanych z finału faworytów został serbski Ub, który nie dał rady belgijskiej Antwerpii. – Nie można być zaskoczonym dobrą grą Gagarina i Antwerpii. To już nie anonimowe zespoły tylko solidne “marki” w cyklu FIBA 3×3 Men’s Pro Circuit – podsumował pierwszą rundę Bartek Koziatek. W pozostałych parach Amsterdam nie bez trudu pokonał San Juan, a Liman totalnie rozmontował zespół Laussane.

W odróżnieniu do ćwierćfinałów mecze półfinałowe zasadniczo nie miały już takiej dramaturgii i toczone były pod dyktando odpowiednio Gagarina i Limanu. Co prawda zespół z Antwerpii w ostatniej minucie doszedł rywala z Serbii i miał szansę na sensację, jednak mimo wszystko obraz meczów o wejście do finału delikatnie mówiąc nie przyniósł niespodzianek.

Emocjonujący pierwszy dzień zmagań podczas finału FIBA3x3 World Tour 2021 w Jeddah.

W międzyczasie rozgrywanych meczów w turnieju Shoot-out zwyciężył Edgars Krumins, natomiast w konkursie wsadów kolejny czek w wysokości 3000 USD popłynął na konto niezawodnego w tym sezonie Piotra Grabowskiego!

Na finał warto było czekać, bo spotkanie pomiędzy rosyjską rewelacją turnieju, a zawsze solidnym Limanem gwarantowała emocje. Mimo zakończenia spotkania przed czasem i dość wyraźnej przewagi na tablicy mecz do 7-8 minuty oscylował w granicach remisu. Końcówka to już przewaga Serbów, którzy zasłużenie wygrali najważniejszy klubowy turniej sezonu 2021. W finale serbską lokomotywę ciągnął Stefan Kojic zdobywca aż 11 punktów, natomiast tytuł MVP turnieju przypadł Mihailo Vasicowi. Ciężko w to uwierzyć, ale jest to ich pierwszy tytuł w historii! Zwycięzcy w składzie Nebojsa Kilijan, Stefan Kojic, Aleksandar Ratkov oraz Mihailo Vasic zgarnęli nagrodę w postaci 60 tys. USD i tytuł najlepszej drużyny sezonu!

W Arabii Saudyjskiej ruszył Wielki Finał FIBA3x3 World Tour.

© FIBA3x3

Ostatecznie stawka Wielkiego Finału wyglądała następująco:

1. Liman (SRB)
2. Gagarin (RUS)
3. Amsterdam Talent&Pro (NED)
4. Antwerp (BEL)
5. Riga (LAT)
6. Ub (SRB)
7. San Juan PCI Group (PUR)
8. Lausanne Sport (SUI)
9. Sakiai Gulbele (LTU)
10. Jeddah (KSA)
11. Princeton (USA)
12. Graz (AUT)

Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress