LOTTO 3×3 Team jedzie na najważniejszy turniej World Pro w sezonie 2022!

LOTTO 3×3 Team

W oparach słońca i woni topiącego się asfaltu zawodnicy LOTTO 3×3 Team jadą w kierunku Węgier, by zmierzyć się w turnieju cyklu FIBA 3×3 World Tour!

Rozochoceni znakomitym występem w Kanadzie Przemek Zamojski, Łukasz Diduszko, Szymon Rduch i wracający do zdrowia Paweł Pawłowski jadą na turniej klasy masters do Debreczyna, który jest bardzo ważny z kilku powodów. Po pierwsze jest to ostatni tak mocny test przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, w których Polacy bronić będą brązowego medalu. Jest to też jedna z ostatnich szans dla Polaków na tak punkty do rankingu World Tour. Obecnie LOTTO 3×3 Team Warsaw – bo swoje punkty kolekcjonuje też team Lublin, zajmuje 13 miejsce (45 pkt za WT Manila oraz 18 pkt za WT Praga), a przecież celem jest awans do elitarnej 12, która na koniec sezonu jedzie na wielki finał do Abu Dhabi.

LOTTO 3×3 Team zaczynie rywalizację w Debreczynie od meczu z … 1. miejscem na świecie! Serbski UB jest drużyną coraz częściej porównywalną do legendarnego Novi Sad z Dušanem Bulutem na czele, a w tym sezonie wygrali wszystkie cztery “World Toury”! Nie są jednak nie do ruszenia, mimo że śrubują rekordy to w tym tak znakomitym dla nich roku doznali już dotkliwej porażki z rąk … tak, tak! Polacy w identycznym składzie jaki stawi się na Węgrzech rozbili Serbów podczas turnieju w Dubaju 21-13! Komentarz Pawła Pawłowskiego o przeciwniku świadczy o bojowych nastrojach przed tym pojedynkiem: – Cieszymy się, że mamy UB w grupie i będziemy mieli okazję kolejny raz w tym sezonie się z nimi zmierzyć. Wygraliśmy już z UB w Dubaju w Super Quest. przegraliśmy w Manili podczas World Toura ale nieznacznie, więc teraz też zamierzamy powalczyć o zwycięstwo.

Obecność nr 1. w grupie daje też oddech w postaci teoretycznie słabszego drugiego przeciwnika, jakim jest szwajcarski Fribourg: – To dosyć nowa drużyna, ale zawodnicy już niektórzy nam znani. Bardzo wysoki i atletyczny skład więc nie będzie to łatwy przeciwnik, ale postaramy się o zwycięstwo. – ocenia Paweł Pawłowski. Puszczając wodze fantazji w przypadku awansu Polacy trafiają na grupę C, w której o awans będą walczyć Amsterdam oraz Lausanne. Doceniając kunszt obu drużyn nie będzie przesadą ocena: “do ogrania”. Dalej wyglądać w przyszłość nie mam zamiaru.

Jak zaprezentuje się polska drużyna? Czy miano najlepszego występu Polaków w sezonie przejmie właśnie Debreczyn? Jedno jest pewne: ZORRO powraca!: – Kontuzja twarzy nie okazała się na szczęście na tyle poważna żebym musiał długo pauzować. Zrobiłem sobie tylko tydzień wolnego od aktywności. Już trenuję na pełnych obrotach i wszystko jest ok. Będę musiał dla mojego bezpieczeństwa grać w masce.

3x3
http://www.yukaphoto.com.pl/

Faza grupowa

17:30 – LOTTO 3×3 Team vs UB – LINK
19:20 – LOTTO 3×3 Team vs Fribourg – LINK

Transmisja wszystkich spotkań na kanale FIBA 3×3 YouTube

Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress