Planet Team zdobywa Zamość i wygrywa pierwszy LOTTO 3×3 Quest!

Fot. www.yukaphoto.com.pl

Wicemistrzowie Polski 3×3 nie zwalniają tempa. Po wygraniu pierwszego przystanku Chance 3×3 Tour w Czechach powtórzyli sukces podczas pierwszego turnieju o Mistrzostwo Polski 3×3.

Pod nieobecność LOTTO 3×3 Team, które dzielnie walczyło na World Tour w Manili, a także Ambasadorów 3×3 i Team Poland, którzy próbowali zdobyć czeską Ostrawę, swojej szansy na bilet do Katowic szukało 16 drużyn, a wśród nich wicemistrzowie Polski 3×3 w składzie Marcin Biranowski, Mateusz Witek, Aleksander Lewandowski i Michał Hausner. Planet Team oprócz znakomitej postawy na boisku, logistycznie też wykonali pracę perfekcyjnie, bo skuteczność wyboru turniejów jak widać okazuje się kluczowa.

Cztery drużyny zakończyły zmagania grupowe bez porażki i ostatecznie to one wygrywając swoje mecze ćwierćfinałowe walczyły dalej o wejście do finału. Oprócz Planet Team były to Legia LOTTO 3×3, 3×3 Biłgoraj i 3×3 KRK.

O ile awans Planet Team do finału nie był zaskoczeniem, o tyle porażka Legia LOTTO 3×3 nie była przez większość kalkulowana. Mimo zawodu zawodnicy z Warszawy skutecznie odkupili się w meczu o 3 miejsce pokonując pewnie 3×3 KRK, natomiast Planet Team szybko rozprawili się z 3×3 Biłgoraj zdobywając Zamość i wygrywając bilet na finał do Katowic.

Fot. www.yukaphoto.com.pl

Kapitan drużyny Marcin Biranowski jest zadowolony z wyniku, ale też z poziomu organizacyjnego i sportowego podczas pierwszego w tym sezonie turnieju o Mistrzostwo Polski 3×3: – Turniej w Zamościu okazał się super pod względem organizacyjnym. Od strony sportowej ze względu na zmieniającą się pogodę i momentami bardzo porywisty wiatr był nieco nieprzewidywalny i drużynom bazującym na rzucie z dystansu mógł pokrzyżować plany. Obecność takich ekip jak Legia Warszawa bardzo doświadczona drużyna z Biłgoraja czy wzmocniona zawodnikami z profesjonalnego 5×5 Camaro Zamość gwarantowały dobry poziom sportowy. Ostatecznie to my wywalczyliśmy awans do Finałów Mistrzostw Polski co cieszy.

Kolejny turniej cyklu LOTTO 3×3 Quest odbędzie się 5 czerwca w Łodzi.

Fot. www.yukaphoto.com.pl
Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress