Początek nie po naszej myśli. LOTTO 3×3 Team przegrywa pierwszy mecz.

3x3

W pierwszym spotkaniu World Tour w Manili zawodnicy LOTTO 3×3 Team ulegli bardziej utytułowanym Serbom 13-20.

Przeciwnikiem Polaków na dzień dobry była jedna z najlepszych drużyn świata, której członkowie biorą udział w każdym turnieju cyklu World Tour. To co dla nas jest świętem, dla Serbów zwykłą codziennością. Przeciwnicy LOTTO 3×3 Team od lat stanowią o sile organizacji FIBA 3×3, a Mihailo Vasic i Aleksandar Ratkov to członkowie brązowej drużyny Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Pierwszy od 4 lat turniej FIBA 3×3 World Tour z udziałem Polaków!

Nie jest więc zaskoczeniem taki wynik. Serbowie bardzo mocno weszli w mecz. Presją w defensywie wymuszali na Polakach sporo błędów. Grali jakby wypili o dwie kawy za dużo, dwoili się i troili pokazując Polakom na czym polega “worldtourowe” doświadczenie. Mimo wszystko znakomicie odnajdywał się w fizycznej potyczce z Serbami Paweł Pawłowski, który dokarmiany podaniami kolegów dawał nadzieje Polakom na końcowy sukces. Nie ulega jednak wątpliwości, że podejścia do Serbów nie mieliśmy nawet przez chwilę w tym spotkaniu.

LOTTO 3×3 Team uzyskali srogą lekcję, jednak porażka z Limanem była akceptowalna. O awans z grupy Polacy powalczą z indyjskim Gurugram o godzinie 14:00. Zespół z Indii uległ Limanowi 16-21, tak więc kto wygrywa awansuje dalej. Trzymamy kciuki!

Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress