Reprezentacja Polski 3×3 U23 Mężczyzn wygrywa Nations League w Rumunii! Polki z trzecim miejscem!

Znakomicie zakończyły sezon polskie Reprezentacje U23. W wielkim finale, który był zwieńczeniem całego cyklu 6 turniejow, Polacy zdobyli 1. i 3. miejsce!

Obie nasze reprezentacje źle rozpoczęły turniej finałowy od dość wyraźnych porażek. Jednak z biegiem turnieju rozkręcały się coraz bardziej. Polki w składzie Marta Marcinkowska, Weronika Papiernik, Karolina Stefańczyk i Aleksandra Zięmborska uległy w grupie Holandii, a wygrały z Litwą i Rumunią awansując z drugiego miejsca do półfinałów. Niestety na tym etapie Reprezentantki Polki zakończyły rywalizację gdyż, uległy późniejszym zwyciężczyniom całego turnieju 17-20. Polki pokazały się z bardzo dobrej strony, grały odważnie i dojrzale, a w całym w turnieju uległy tyko drużynom, które ostatecznie znalazły się w finale.

Polki zrobiły wiele, ale męska Reprezentacja 3×3 U23 sięgnęła sufitu! Polacy w składzie Michał Samsonowicz, Adrian Boguckim Daniel Gołębiowski i Michał Sitnik zagrali wybitny turniej mimo, że podobnie jak dziewczyny bardzo źle zaczęli przegrywając z Litwą 16-22. Dalej było coraz lepiej, bo Polacy w niezwykle efektowych meczach i bez porażki doszli aż do finału, w którym nie dali szans gospodarzom. Każdy wniósł niesamowity wkład w ten wielki sukces. Rośnie nam kolejne pokolenie, dzięki któremu możemy być spokojni o kontynuację sukcesów pierwszej kadry narodowej.

Michał Samsonowicz to bezapelacyjnie jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy obecnie w swojej kategorii wiekowej, zawodnik 3×3 na świecie. Jaki on ma ciąg na kosz i psychikę ze stali. – Tak podsumował swojego podopiecznego twórca drużyny Ambasadorzy 3×3 Bartłomiej Koziatek.

FIBA 3×3 U23 Nations League: Dzień 1

Mieliśmy mnóstwo highlightsów, mieliśmy zwycięzcę konkursu wsadów i wreszcie mamy drużynę na medal! Zdecydowanie przyszłość polskiego 3×3 jest w dobrych rękach. Rękach, którymi kierują Michał Hlebowicki oraz Kazimierz Rozwadowski. Gratulacje!

Liga Narodów to turniej, który jest rozgrywany od 2017 roku. Jest to niejako przedsionek, który daje możliwość zdobycia doświadczenia młodym talentom jeszcze przed wejściem do kategorii OPEN. W tegorocznej edycji brało udział 28 drużyn w pięciu różnych konferencjach. W finale w Bukareszcie wzieli udział zwycięzcy każdej konferencji, dwie najlepsze drużyny w rankingach oraz gospodarze z Rumunii.