LOTTO 3×3 Team po znakomitym meczu z Litwinami kończy udział w Challengerze na etapie grupowym.

3x3
Fot. FIBA 3×3

Mimo bilansu 1-1 i budującej postawy nie udało LOTTO 3×3 Team awansować do ćwierćfinału. Polacy zajmują ostatnie miejsce w grupie i odpadają z rywalizacji.

Dzień rozpoczął się znakomicie. Dwa wygrane spotkania w eliminacjach mogły dawać nadzieję na sukces także w kolejnym etapie. Mecze wygrane, jednak okupione olbrzymim wysiłkiem, bo odbywały się w pełnym słońcu przy 36 °C. Trzeci mecz w ciągu trzech godzin i to ze świeżym przeciwnikiem z Antwerpii niestety od początku nie układał się po myśli Polaków. Przewaga Belgów nie podlegała dyskusji i rosła z każdą kolejną minutą. Ostatecznie Polacy ulegli trzeciej drużynie rankingu FIBA 3×3 9-21.

Mała liczba zdobytych punktów utrudniała sytuację LOTTO 3×3 Team, ale jej nie przekreślała, jednak warunki pewnego wyjścia były dwa: porażka Litwinów z Belgami, a następnie wygrana Polaków z naszymi wschodnimi sąsiadami. Sytuacja odmieniła się diametralnie gdy w niesamotnych okolicznościach Šakiai rzutem na taśmę pokonało faworyzowaną Antwerpię. Niestety bardzo mała ilość punktów jaką zdobyli zawodnicy LOTTO 3×3 Team z Antwerpią, nawet w przypadku wygranej, praktycznie uniemożliwiła awans z grupy.

Tak też się stało. Spotkanie z Šakiai z założenia nie miało być łatwe. Ostanie potyczki Polaków z Litwinami kończyły się twardym lądowaniem naszych zawodników czego najlepszym przykładem był mecz Reprezentacji Polski 3×3 o finał mistrzostw Europy. W Serbii Polacy postawili dużo trudniejsze warunki, od początku sprawiali wrażenie bardzo zmotywowanych. Losy meczu do ostatnich sekund nie były oczywiste, jednak Szymon Rduch rzutem z dystansu zakończył marzenia Litwinów o 1 miejscu w grupie.

Challenger w Serbii kończy turniejowy etap przygotowań Polaków przed Mistrzostwami Świata, które już za 3 tygodnie! World Cup w Antwerpii zostanie rozegrany w dniach 21-26 czerwca, więc jest chwila na wypoczynek i ułożenie wszystkiego w głowach. Sezon 2022 rozpoczął się dla LOTTO 3×3 Team znakomicie. Były wielkie zwycięstwa np. z UB, były też porażki, jednak forma naszych zawodników wygląda naprawdę bardzo dobrze.

Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress