Walczymy o brązowy medal Mistrzostw Europy 3×3!

Polska Reprezentacja uległa w półfinale Mistrzostw Europy 3×3 faworyzowanej Litwie 10-19. O brązowy medal będziemy walczyć z Rosją!

Fot. www.yukaphoto.com.pl

Mecz o niezwykle wysokiej stawce rozpoczął się znakomicie. Najpierw celnie za dwa przymierzył Przemek Zamojski następnie jeden punkt dodał Łukasz Diduszko. Niestety Litwini nie pozostawali dłużni, bardzo szybko odrobili stratę i niestety na tym nie zakończyli. W połowie meczu na tablicach widniał wynik 3-10! Litwini zupełnie wyłączyli naszych zawodników, a przede wszystkim Przemka Zamojskiego, który łącznie uzbierał “tylko” 4 punkty. Świetnie grali w obronie, znakomicie zbierali. Dość powiedzieć, że Polacy nie zdołali nawet wyjść z 10 punktów.

Mimo przegranej walczymy dalej. Głowy do góry i motywujemy się na ostatnie spotkanie Mistrzostw. Już teraz jest to najlepszy turniej w historii występów Reprezentacji Polski 3×3. Do tej pory najlepszym miejscem Polaków w Mistrzostwach Europy 3×3 była 5. pozycja w 2018 r. i 2019 r.

W drugim półfinale Mistrzostw Europy 3×3 Serbia zrewanżowała się Rosji za kompromitującą porażkę podczas Igrzysk Olimpijskich i pewnie pokonała Rosję 18-13 awansując do finału.

Przed nami ostatni mecz decydujący o medalu Mistrzostw Europy! Historyczna chwila rozpocznie się o godzinie 21:05. Na przeciwko Polaków stanie ekipa z Rosji, którą swoją drogą raz już pokonaliśmy na Igrzyskach Olimpijskich!

Przeczytaj także:

Kamil Doliwa

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress