To już dziś! Ruszają Mistrzostwa Europy 3×3

W piątek 10. września startuje FIBA 3×3 Europe Cup, który odbędzie się w Paryżu. W pierwszym dniu Reprezentacja Polski Mężczyzn zmierzy się ze Słowenią oraz Estonią.

Fot. FIBA3x3

Reprezentacja Polski 3×3, która do Mistrzostw Europy przygotowywała się w Giżycku, zaskoczyła swoich fanów ostatecznym składem jaki stawi się w Paryżu. W składzie brązowych medalistów Mistrzostw Świata zabraknie głównego filaru tegoż medalu czyli Michaela Hicksa.

SZOK! Znamy skład Reprezentacji Polski 3×3 na ME w Paryżu!

W miejsce ‘Money in the Bank’ trener Piotr Renkiel powołał Łukasza Diduszkę. Decyzja późna, ryzykowna, ale ma swoje uzasadnienie. Łukasz Diduszko to Mistrz Polski 3×3 i warto dodać, że od wielu miesięcy uczestniczył w przygotowaniach Kadry do Igrzysk Olimpijskich. Pozostałą część Reprezentacji uzupełniają Szymon Rduch, Paweł Pawłowski oraz Przemek Zamojski.

Polacy zagrają w grupie B razem z reprezentacją Słowenii oraz Estonii. Dwie pierwsze drużyny wychodzą do ćwierćfinałów, gdzie zmierzą się z wygranymi grupy D, w której powalczy Rosja, Holandia oraz Izrael.

Godziny rozgrywania turnieju są bardzo atrakcyjne z naszej perspektywy. Bloki meczowe zamykają się w przedziale 18-23, więc każdy powinien znaleźć choćby chwilkę, by obejrzeć występy nie tylko naszej drużyny.

Polacy jak zwykle walczyć będą o medal, jednak do tej pory najwyższym miejscem Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy była 5. lokata. Tak jak i my nie wiemy jak zagra nasza Kadra z nowym rosterem tak i nie wiedzą tego ich przeciwnicy co jest również dużym plusem. Jedno jest pewne nikt na tak ważnej imprezie nie będzie łatwy do pokonania o czym przekonaliśmy się dobitnie kilka tygodni temu w Tokio.

Każdy turniej organizowany przez FIBA3x3 można oglądać na kanale YouTube. Tak też będzie i tym razem. Oprócz opcji online będzie też możliwość oglądania zmagań bezpośrednio na telewizorze. Discovery pozyskało w Polsce prawa do turnieju, dzięki czemu tak na Eurosporcie jak i na player.pl będzie można obejrzeć zmagania o tytuł Starego Kontynentu.

Jak na naszą postawę wpłynie zmiana w rosterze? Czy pobijemy 5. miejsce, które jest najwyższą do tej pory na Mistrzostwach Europy? Jak zaprezentuje się odmieniona Słowenia i czy nasza Kadra odbudowała się po Igrzyskach Olimpijskich? I wreszcie w jakim stylu do drużyny dołączy Łukasz Diduszko! Odpowiedzi na te pytania już wieczorem. Transmisja rusza o godzinie 17:55.

Przeczytaj także:

Kamil Doliwa

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress