Z kompletem zwycięstw kończymy fazę grupową! Ćwierćfinał jutro z Holandią

Polska reprezentacja 3×3 pod wodzą trenera Piotra Renkiela zajęła 1 miejsce w grupie podczas Mistrzostw Europy 3×3 w Paryżu pokonując w drugim spotkaniu osłabioną Słowenię 21-14.

Fot. FIBA3x3

Znakomicie w turniej weszła Reprezentacja Polski 3×3, która po pierwszych meczach może poszczycić się 1. miejscem grupowym. Bez liczenia na przeciwników Polacy wzięli sprawy w swoje ręce i zakończyli zmagania grupowe dwoma zwycięstwami. W pierwszym spotkaniu Polacy pokonali Estonię 20-18.

Mecz ze Słoweńcami naznaczony był przez COVID-19. W wyniku niejednoznacznych wyników testów mecze Słoweńców zostały przeniesione z dnia wczorajszego na dzisiejszy. Co gorsze Słoweńcy pozbawieni jednego zawodnika, Tjaža Rotara, musieli grać oba spotkania praktycznie bez przerwy. Nie umniejsza to jednak naszej postawie. Polacy skorzystali z nadarzającej się okazji, zagrali skutecznie i walecznie! Nie było problemów kondycyjnych, było zaś zgranie, zbiorki w ataku, ale co najważniejsze był lider, którego strój po raz kolejny ubrał Przemek Zamojski.

Przemek zrobił wszystko czego od niego oczekiwaliśmy. Zagrał koncertowo, przejął na siebie ciężar, który do tej pory brał Micheal Hicks. Zdobył 12 punktów, rzucił 4/6 za 2 i zebrał 5 zbiórek!

Udana inauguracja Mistrzostw Europy 3×3 w wykonaniu Polaków

Prawdziwy jednak test formy Polaków przyjdzie jutro wraz z meczem ćwierćfinałowym. Awans Polaków z pierwszego miejsca oznacza rywalizację z Holandią jutro o godzinie 17:00. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy wezmą srogi rewanż za Igrzyska Olimpijskie, w których ulegliśmy Holendrom 20-22.

Poniżej link do trzeciego dnia Mistrzostw Europy 3×3:

Przeczytaj także:

Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress