Mecze 3×3 przed meczami koszykarskiej ekstraklasy?!

Koszykówka 3×3 zyskuje coraz więcej kibiców. Polski Związek Koszykówki wpadł na kolejny pomysł promowania tej odmiany.

© Wiktor Unton

Jak informuje Jakub Kłyszejko, mecze LOTTO Ligi 3×3 miałyby być rozgrywane przed rozpoczęciem spotkań ligowych. Działałoby to na takiej zasadzie, że grający ze sobą mecz Start Lublin i Zastal Zielona Góra mierzyłyby się najpierw na zasadach 3×3.

Warto wspomnieć o genezie nowatorskiego pomysłu, który wraz z wejściem Totalizatora Sportowego do koszykówki 3×3, został podczas konferencji zapowiedziany. LOTTO Liga 3×3 w pierwszym “pilotażowym” sezonie ma być rozgrywana w dwóch terminach wstępnie ustalonych na październik oraz marzec, gdzie pierwszy ma być walką w grupach o rozstawienie, natomiast drugi to turniej finałowy i wyłonienie zwycięzców.

Kolejny sezon natomiast to już regularna liga 3×3 rozgrywana w dniu meczu drużyn 5×5. Pomysł o ile wydaje się ciekawy, bo da to możliwość rozgrywania pełnej ligi, a nie turniejów i ograniczy koszty dojazdu w innym terminie, to niesie też za sobą równie dużo trudności. Wszystko ze względu na to, że sam mecz koszykówki trwa około 90 minut. Wcześniej koszykarze przez co najmniej godzinę rozgrzewają się do meczu, więc zespół rywalizujący na zasadach 3×3 musiałby więc rozegrać mecz jeszcze wcześniej, a to nierealnie wydłużyłoby całe wydarzenie.

Rozwiązaniem tego problemu mogłoby być rozgrywanie meczu 3×3 w trakcie przedłużonej do 20 minut przerwy, by uatrakcyjnić widzom czas oczekiwania na drugą połowę i wykorzystywanie zawodników spoza meczowej “12” lub kontraktowanie nowych, którzy specjalizują się w 3×3 od wielu lat, a nie grają ligowo. Mamy przecież takich naprawdę wielu.

W LOTTO 3×3 Lidze w pierwotnym założeniu mają występować zespoły Energa Basket Ligi, Energa Basket Ligi Kobiet, Suzuki 1 Ligi Mężczyzn i 1 Ligi Kobiet.

Cezary Trybański stawia pierwsze kroki w 3×3!
Debiut 3×3 podczas Suzuki Puchar Polski w Lublinie!
Czy chory weteran parkietów NBA zagra w BIG3?
Zgrupowanie Reprezentacji Polski 3×3 czas start!
LOTTO 3×3 TEAM leci na mocno obsadzony turniej!
Zmiana Partnera Technicznego. 4F w służbie PZKosz, co z SK Store?

Jeżeli uważasz, że masz dobre „pióro”, pomysł, chęć i pasję, jeżeli masz coś do powiedzenia i chciałbyś to „przelać na papier” to czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami. Nie jest potrzebne żadne doświadczenie dziennikarskie. Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: doliwa@gmail.com