Gdzie i o której śledzić kwalifikacje do Mistrzostw Europy 3×3?

Reprezentacje Polski 3×3 kobiet i mężczyzn rozpoczynają dzisiaj walkę o awans do Mistrzostw Europy 3×3.

Pierwszy dzień odmieniona reprezentacja Polski mężczyzn w składzie Adrian Bogucki, Daniel Gołębiowski, Michał Samsonowicz i Mateusz Szlachetka rozpoczyna od meczu z Czarnogórą. Kolejnym, ostatnim tego dnia przeciwnikiem Polaków będzie reprezentacja Macedonii. W przypadku awansu w meczu ćwierćfinałowym Reprezentacja Polski trafia na grupę C, w której rywalizują drużyny z Estonii, Rumunii oraz Włoch. Awans do Mistrzostw Europy 3×3, które odbędą się we wrześniu uzyskają zwycięzcy meczów półfinałowych, a także statystycznie najlepsza trzecia drużyna turnieju.

Jakie są szanse na awans?

Awans do Mistrzostw Europy wydaje się bardzo realny, jednak trzeba pamiętać, że ten turniej jest jedyną szansą. Każde potknięcie może zakończyć turniej dla Polaków, jednak ambicje naszej drużyny sięgają znacznie wyżej o czym mówi Mateusz Szlachetka: – Wiemy ze to nie będzie łatwy turniej dla nas, ale przyjechaliśmy po awans i postaramy się zrealizować nasz cel.

Polska broni brązowego medalu Mistrzostw Europy, który zdobyła zwycięstwem nad Rosjanami w ostatniej sekundzie spotkania. Brak awansu do turnieju w Graz będzie niewątpliwie niespodzianką turnieju.

Kwalifikacje do Mistrzostw Starego Kontynentu klasycznie będzie można obejrzeć na kanale FIBA 3×3 You Tube.

Faza grupowa

15:30 Reprezentacja Polski vs Czarnogóra – LINK
19:00 Reprezentacja Polski vs Macedonia – LINK

3x3
Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress