Polska brązowym medalistą Mistrzostw Europy 3×3!

Reprezentacja Polski 3×3 w ostatniej sekundzie meczu pokonała Rosję 19-18. Punkty na wagę brązowego medalu zdobył Przemysław Zamojski.

Od początku spotkania widać było zmęczenie obu drużyn czego efektem była duża liczba fauli i niska skuteczność. Po 4 minutach gry Polska Reprezentacja miała więcej fauli niż punktów. Kolejny raz ciężar gry starał się wziąć na siebie Przemek Zamojski, który przy stanie 4-7 rzutem za dwa poderwał naszą Reprezentację do walki. W połowie meczu przy wyniku 8-7 dla Polski Paweł Pawłowski popełnił 7 faul drużyny i od tego momentu zaczęły się prawdziwe problemy. Rosjanie zaczęli powoli powiększać przewagę, którą mimo kilku zrywów polskiej Reprezentacji nie dało się zniwelować … do momentu. Na dwie minuty przed końcem Reprezentacja Rosji rzuciła swoje ostatnie punkty meczu, prowadząc 18-14. Od tej chwili Polacy ruszyli marsz po brązowy medal Mistrzostw Europy 3×3!

Prym w końcówce spotkania wziął na siebie jak zwykle Przemek Zamojski, który przypieczętował tytuł Króla Strzelców, a także brązowy medal rzutem w ostatniej sekundzie! Wygrywamy 19-18! Powtarza się historia z Mistrzostw Świata, jednak tym razem w roli bohatera narodowego wystąpił Z-Bo!

Wielkie gratulacje dla całęj drużyny! Kosmiczny mecz, kosmiczny wynik! Niesamowity szacunek.