Rozpoczynamy walkę o Mistrzostwa Europy 3×3!

3x3
Fot. FIBA 3×3

W najbliższy weekend Reprezentacja Polski 3×3 wystąpi w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy 3×3, które odbędą się w Rumunii.

W Konstancy, największym portowym mieście Rumunii, Kadra Polski 3×3 rywalizować będzie w zupełnie nowym rosterze. Mogłoby się wydawać zaskakującym, jednak nic bardziej mylnego. W Rumunii z orłem na piersi zagrają Adrian Bogucki, Daniel Gołębiowski, Michał Samsonowicz i Mateusz Szlachetka czyli zwycięzcy FIBA 3×3 U23 Nations League sprzed roku. Czemu nie zawodnicy LOTTO 3×3 Team? Choćby dlatego, że nasza eksportowa drużyna w tym samym momencie będzie rozgrywała FIBA 3×3 Challenger w Nowym Sadzie, który jest nagrodą za zwycięstwo Lite Questa w Zurychu.

Fot. gdyniasport.pl

Rzucenie na głęboką wodę odmłodzonej Reprezentacji 3×3 na pewno pomoże im złapać dużo doświadczenia, a trzeba przyznać, że niedługo będą go bardzo potrzebowali. W nagrodę za zwycięstwo ubiegłorocznej Ligi Narodów otrzymali bilet na dwa występy w turniejach World Tour oraz w dwóch challengerach, dodatkowo trzeci challenger to efekt zwycięstwa polskiego Lite Questa w Gdyni, w którym pokonali … LOTTO 3×3 Team! Wydaje się więc, że rywalizacja o czołowe miejsce w polskim rankingu FIBA 3×3 będzie w tym sezonie bardzo zażarta.

Jakie są szanse na awans?

Mimo, że w Rumunii Reprezentacja Polska 3×3 stawi się “drugim garniturem” to szanse na awans są bardzo duże. Polska drużyna jest rozstawiona z numerem 1, a w grupie zmierzy się z Czarnogórą i Macedonią i tu nie powinno być problemów. Schody mogą rozpocząć się w fazie pucharowej. W meczu ćwierćfinałowym trafiamy na zwycięzców grupy C, w której będą rywalizować Estończycy, Rumuni oraz Włosi. Awans do Mistrzostw Europy 3×3, które odbędą się we wrześniu w szczęśliwym dla Polskiej Reprezentacji Graz, otrzymają zwycięzcy meczów półfinałowych, a także najlepsza trzecia drużyna turnieju. Reprezentacja, która uzyska awans nie będzie kontynuowała już gry, co ma zapobiec ewentualnym kontuzjom.

Podczas Mistrzostw Europy 3×3 w Graz Reprezentacja Polski 3×3 bronić będzie brązowego medalu z Paryża, gdzie w niesamowitych okolicznościach pokonała Rosjan w ostatniej sekundzie spotkania.

Jeżeli uda się zdobyć awans na Mistrzostwa Europy odmłodzonej Reprezentacji Polski to rodzi się pytanie retoryczne: kto ostatecznie pojedzie do Austrii?

3x3
Fot. FIBA 3×3
Kamil Doliwa

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress