Historyczny tydzień 3×3! Polki trzecie w Women’s Series w Bukareszcie!

Reprezentacja Polski 3×3 Kobiet kończy najlepszy tydzień w historii polskiego 3×3. Polki w wielkim finale zajęły trzecie miejsce!

Fot. FIBA3x3

Złoty tydzień

Niezwykły był to tydzień. Najpierw niesamowite emocje i wielki sukces dała nam Reprezentacja Polski 3×3 Mężczyzn zdobywając historyczny brązowy medal na Mistrzostwach Europy 3×3 w Paryżu.

Polska brązowym medalistą Mistrzostw Europy 3×3!

Tydzień później Kadra Polski Mężczyzn U23 wygrała Nations League, natomiast Polki w tej samej kategorii zdobyły trzecie miejsce. Na deser Reprezentacja Polski 3×3 Kobiet w składzie Aldona Morawiec, Magda Parysek-Bochniak, Anna Pawłowska oraz Klaudia Sosnowska zamknęła klamrą piękny tydzień dokładając do tych trofeów trzecie miejsce w FIBA 3×3 Women’s Series.

Reprezentacja Polski 3×3 U23 Mężczyzn wygrywa Nations League w Rumunii! Polki z trzecim miejscem!

Polki gromią w grupie

Biało-Czerwone szły przez turniej jak burza. Rozbiły w pył grupę, w której pokonały odpowiednio Mongołki 22-12, Austriaczki 19-14 oraz Holenderki 21-14. W półfinale niestety uległy świetnie dysponowanym Niemkom, które od początku narzuciły niesamowite tempo odskakując na 6 punktów po trzech pierwszych minutach. Polki otrząsnęły się po trudnym początku i sukcesywnie odrabiały straty, by dojść przeciwniczki na jedno posiadanie do stanu 11-12. Od tego momentu Niemki włączyły 2 bieg i odjechały razem z nadziejami Polskiej Reprezentacji kończąc mecz wynikiem 11-16.

Fot. FIBA3x3

Polska potęgą 3×3?

Mimo porażki należą się Polkom wielkie brawa. Warto dodać, że był to elitarny turniej 8 najlepszych Reprezentacji 3×3 na świecie. Polki cały czas były w gronie faworytek i ostatecznie sprostały oczekiwaniom Kibiców. Piękna historia stworzyła się na naszych oczach. Polska, jak widać w każdej kategorii wiekowej, stanowi światową czołówkę 3×3. Jeszcze niedawne pytania w stylu: Mamy dojrzałą Kadrę 3×3 i długo, długo nic, okazuje się śpiewem źle życzących, bądź samozwańczych “specjalistów” branży. Brakuje tylko klubowych sukcesów, ale nad tym z tego co wiem, pracują już tęgie głowy. O przyszłość 3×3 możemy być zatem spokojni.

Przeczytaj także:

Kamil Doliwa

Related Posts

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress