Tokio 2020: Analiza przeciwników: Belgia

Warto dokładnie przeanalizować ostatniego grupowego przeciwnika Polaków, aby wiedzieć z kim nasi mają do czynienia i czy wygrana będzie niespodzianką czy formalnością.

Po sześciu spotkaniach podczas Igrzysk Olimpijskich mamy już pełny obraz naszego ostatniego grupowego przeciwnika, jakim jest Belgia, zespół który zaskakiwał w turniejach przed Igrzyskami, m.in. uzyskując awans do Tokio w bardzo efektowny sposób, ale zaskakuje i w Tokio.

Wolno, ale skutecznie

Belgia jest zespołem grającym wolno, ale niezwykle skutecznie. Obrazem tego są mecze, w których Belgowie potrafią przegrać w kiepskim stylu z Chinami i Japonia, by chwile później pokonać faworyzowaną Łotwę czy Niderlandy. Starają się bronić całą drużyną, dużo komunikują się, robią mało błędów w obronie.

Belgowie nie mają problemów ze zdobywaniem koszy, rzucają średnio na mecz 18.3 punktu. Cała drużyna ma zbliżone warunki fizyczne, dzięki czemu mogą bez problemu pozwolić sobie na pełny przekaz w obronie. Olbrzymim wsparciem zespołu jest postawa Thibaut Vervoorta, na którego Polacy muszą zwrócić baczną uwagę.

Swoboda w ataku

Bronią mało agresywnie dając swobodę atakującemu. Rywale Belgów maja zawsze dużo miejsca na swoje indywidualne akcje, co w naszym przypadku jest bardzo pozytywne. Natomiast w ataku nie wyróżniają się w grze jeden na jeden. Są drużyną, która raczej szuka rozwiązań w grze dwójkowej. Mimo dobrych warunków fizycznych nie są zespołem, którego priorytetem jest praca na tablicach.

Myślę, że gra Polaków będzie bardzo skuteczna przeciwko obronie Belgijskiej.

Arkadiusz Kobus – Asystent Trenera Reprezentacji 3×3 Mężczyzn

Podsumowanie

Układ dotychczasowych wyników w grupie sprawił, że każdy ma szansę na awans do ćwierćfinałów. Umiejętności indywidualne i założenia taktyczne mogą na tym etapie zostać ograniczone przez niebotyczne zmęczenie całym turniejem. Ten, kto lepiej psychicznie przejdzie przez to spotkanie awansuje wyżej. Niestety w naszym przypadku poza wygraną liczy się też wyższa matematyka, ale jestem przekonany, że jutro napiszemy pierwszy rozdział historii, która będzie dobrym scenariuszem do hollywoodzkiego filmu.


Arkadiusz Kobus – Główny trener Reprezentacji Polski Mężczyzn 3×3 w kategorii U17 oraz Asystent trenera przy Kadrze Seniorów i U23M. Jeden z czołowych zawodników 1. ligowego KS Księżak Łowicz. 10. miejsce w Mistrzostwach Świata 3×3 2017 oraz tytuł halowego Mistrza Polski w 2018 r.

Przeczytaj także:

Kamil Doliwa

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 Piwot.pl | Wszystko o koszykówce 3x3 - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress